پیانو دست دوم

خرید پیانو دست دوم و کارکرده یک جایگزین مناسب برای داشتن یک ساز جدید است اما اطمینان از انتخاب آن چیزی که به دنبال آن هستید کمی مشکل است. پیانو های دسته دوم باید توسط تکنسین های آموزش دیده یا نوازندگان حرفه ای بررسی شوند. و همچنین یک مشاوره ی تخصصی در ارتباط با اینکه چه پیانویی بر اساس نیاز شما مناسب است نیز می تواند یک خرید مطمئن را تظمین کند. شاید تنها مزیتی که نوازنده را به چنین تصمیمی وسوسه می کند قیمت پیانو های دست دوم باشد. در این مقاله به بررسی زوایای مختلف این امر می پردازیم.

قیمت پیانو دست دوم

برند پیانو : مانند هر محصولی، برچسب برند محصول حائز اهمیت است. در تجارت پیانو نیز همین موضوع وجود دارد، زیرا مارک تجاری پیانو اعتبار اصلی آن پیانو به حساب می اید. کیفیت یک پیانو در عملکرد و ساخت آن همراه با برند های خاص از جمله موارد بسیار مهم در کیفیت و قیمت یک پیانو می باشند. سن یک پیانو و شرایط ساز همواره جز مواردی است که در قیمت یک پیانو تاثیر گذار است.

سایز پیانو :  اندازه ی پیانو یکی از عوامل تعیین کننده در هزینه پیانو می باشد. پیانو های بزرگتر، پروسه تولید سختتری دارند. این پیانو ها نیاز مواد و بخش های بیشتری دارند، و گاهی مواد متفاوتی نسبت به پیانو های کوچکتر در ساخت این پیانو ها استفاده می شود.

مواد و قطعات بکار رفته در ساخت پیانو: هر پیانوی آکوستیک همراه با ترکیبی از چوب های سخت، نرم، فلزات، نمد ها و سایر مواد فابریک ساخته می شوند. پس بر اساس مواد به کار رفته در ساخت پیانو قیمت ان نیز متفاوت خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت پیانوی دیجیتال

  • کیفیت تن و صدای پیانو
  • کیفیت کلید های پیانو.
  • کلید های اکشن با وزنی مناسب.
  • همر اکشن.
  • پدال های پیانو.
  • لوازم جانبی همراه با پیانو دیجیتال.

اولین برداشت های شما در هنگام خرید پیانو بسیار حائز اهمیت است و این موضوع قطعا در ارتباط با کیفیت کلاویه های پیانو می باشد. به پوشش های کلاویه که ممکن است کثیف یا رنگ رو رفته باشند توجه کنید، این نشانه خوبی از سن و نحوه ی نگهداری پیانو می باشد. آیا کلید های تراشیده شده یا شکسته مشاهده می کنید؟ زمانی که پیانو را می نوازید چه احساسی دارید؟ آیا کلید ها راحت فشار داده شده و سریع به حالت قبل برمی گردند؟کلید هایی که بعد از فشار دادن به حالت قبل برنمیگردند ممکن است مسدود شده باشند، بخش های اکشن شکسته شده داشته باشند، یا به هم پیچیده شده باشند.

کلید ها چگونه بنظر می رسند؟

کلید های ناهموار می توانند نشانه ی آسیب دیدگی پروانه (moth) پیانو باشد، که این آسیب دیدگی شامل همر ها می شود. اگر نشانه ای از سوراخ های ریز بر روی کلید ها وجود دارد، ممکن است کرم چوب باعث خورده شدن این کلید ها شده باشد. در نهایت، باید با پیانو بنوازید تا بررسی کنید که آیا تمام نت ها را به نحو صحیح اجرا می کند. اگر متوجه شدید که یک بخش از کلید ها در مقایسه با بقیه پیانو خارج از تیون می باشد، این مورد یک کارت قرمز برای خرید این پیانو محسوب می شود. و این موضوع مشکل پین بلاک را مطرح می کند، که برای پیانو مسئله ای بسیار جدی است. هر گونه مشکل در ارتباط با کلید های پیانو قابل تعمیر است، اما عیب های زیادی وجود دارند که ممکن است تعمیر آن ها اقتصادی نباشد.

پیانو دست دوم

نواختن با پیانو دست دوم

به نحوه کار دامپر ها توجه کنید، آیا برخی از نت ها بعد از اینکه شما کلید ها را رها می کنید باز هم نواخته می شوند؟ آیا اینطور به نظر می رسد که تمام نت های پیانو به صدا در می آیند؟ این مسئله نشان دهنده اشکال در دامپر ها می باشد_ پد های نمدی که صدای استرینگ ها را متوقف نمی کنند. ممکن است با افزایش سن ـ، پیانو سخت و ناکارآمد شود، یا سیم ها پاره باشند، یا مشکل دیگری در مکانیسم پیانو ایجاد شود. بهترین نوع پیانو، پیانو های overstrung (زیاد کوک شده) / (overdamped)  می باشند.

زمانیکه در حال نواختن هستید،Buzz ها یا ضربات ناخوشایند،  صداگذاری ساکت تر از حد معمول در نت های بیس از جمله نکاتی هستند که موقع گوش دادن به صدای پیانو متوجه آن ها خواهید شد. آیا هر دو پدال باهم کار می کنند؟ آیا پدال ها نویز زیادی تولید می کنند؟ این موارد جز مشکلات داخلی محسوب شده و نشان می دهد که پیانو به خوبی نگهداری نشده است.

بررسی ظاهر پیانو کار کرده

آیا قطعات گم شده ، میز موزیک شکسته شده، یا لولا ها آسیب دیده در پیانو مد نظرتان وجود دارند؟ وضعیت فینیش به چه صورت است؟ اگر چه یک کابینت دندانه دار ممکن است در صدای پیانو تاثیر گذار نباشد، اما اغلب نشانگر خوبی ازنحوه ی نگهداری از آن پیانو می باشد. نگاهی به داخل پیانو بیندازید و اگر همه چیز به نظر درست جایگذاری شده بود، آیا بخشی از جای خود خارج نشده است؟ این موضوع ممکن است مشکلات جدی در صورت عدم رسیدگی فوری به همراه داشته باشد. آیا پیانو بو می دهد؟ اگر بوی نامطبوع قوی را از داخل پیانو حس می کنید، می تواند به دلیل رطوبت ایجاد شده در پیانو باشد.

بخش های داخلی پیانو

حتما نگاهی به ساندبرد (برد صوتی) پیانو بیندازید. ساندبرد یک بخش چوبی بزرگ و مسطح در پشت سیم ها است. عدم وجود هرگونه ترک بر روی قاب آهنی و ساندبورد چوبی را چک کنید. ترک های ساندبرد می تواند تن و پایداری تونینگ پیانوی شما را به طرز چشمگیری تحت تاثیر قرار دهد.

Petrof 1988 | پیانو آکوستیک پتروف دست دوم

Yamaha DU1A | پیانو آکوستیک یاماها دست دوم

خرید پیانو دست دوم Kawai مدل BL51 آبنوس

پیانو دست دوم Kawai مدل BL51 آبنوس

پیانو Kawai BL31 دست دوم

پیانو Kawai BL31 دست دوم

پیانو دست دوم Yamaha C108

پیانو دست دوم Yamaha C108

پیانو دست دوم Kawai مدل KS2F

پیانو دست دوم Kawai مدل KS2F

پیانو دست دوم Yamaha UX1 Upright

پیانو دست دوم Yamaha UX1 Upright

پیانو دست دوم Diapason مدل 132CE

پیانو دست دوم Diapason مدل 132CE

فروش پیانو دست دوم Yamaha مدل U3

پیانو دست دوم Yamaha مدل U3

پیانو دست دوم یاماها GH1

پیانو دست دوم یاماها GH1