×

بهترین گیتارها برای شروع

هنگامی که تصمیم می‌گیرید تا یک گیتار برای شروع نوازندگی تهیه کنید، ممکن است در میان گیتارهای متعددی که در بازار وجود دارد، گم شوید. در این مقاله به کمک سازکالا می‌توانید بهترین گیتار برای شروع را انتخاب کنید.

در این مقاله نه تنها به شما می‌گوییم که هنگام خرید گیتار چه موضوعاتی را مد نظر بگیرید، بلکه در انواع سبک ها، بهترین گیتار برای شروع را به شما معرفی می‌کنیم.

ابتدا در مورد گیتارهای آکوستیک و سپس در مورد گیتارهای الکتریک صحبت می‌کنیم تا تمامی نوازنده‌ها بتوانند از این مقاله استفاده کنند و به راحتی گیتار مورد نظر خود را تهیه کنند. همچنین شما می‌توانید قیمت گیتار را به صورت روزانه در سازکالا مشاهده فرماید پس همراه ما باشید.

هر آنچه باید درباره گیتارهای آکوستیک بدانید:

اگر شما می‌خواهید با یک گیتار آکوستیک مسیر نوازندگی خود را آغاز کنید، باید فاکتورهای بسیاری را در نظر بگیرید تا بتوانید سازی با کیفیت تهیه کنید.

از مهم‌ترین نکاتی که در مور گیتارهای آکوستیک وجود دارد، شکل بدنه آن‌ها می‌باشد. گیتارهای آکوستیک در بدنه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که هر چه بدنه آن‌ها بزرگتر باشد، صدای بلند تر و حجیم تری تولید می‌کنند.

گیتارهایی که بدنه بزرگتری دارد برای افرادی مناسب است که می‌خواهند با استفاده از تکنیک Strumming به نوازندگی بپردازند و یا می‌خواهند در یک گروه موسیقی شرکت کنند. اما نکته منفی ای که در مورد این گیتار ها وجود دارد این است که به دلیل بهره مندی از بدنه بزرگ تر، نوازندگی با آن ها برای بسیاری از افراد ممکن است مشکل به نظر بیاید.

اما باید بدانید که هنگامی که با این گیتارها سال ها به نوازندگی بپردازید، به نحوه نواختن آن‌ها عادت می‌کنید.

گیتارهایی که از بدنه‌های کوچک بهره می‌برند اما در عوض این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید ساعت ها بدون خستگی با آن‌ها به نوازندگی بپردازید. اما صدایی که آن‌ها تولید می‌کنند صدایی کم حجم تر از دیگر گیتار ها می‌باشد.

این موضوع باعث می‌شود تا این گیتار مناسب افرادی باشد که می‌خواهند در اتاق خود به تمرین بپردازند پس بهترین گیتار برای شروع این افراد را پیدا کردیم. نکته‌ای که در مورد این گیتارها وجود دارد این است که  بسیاری از آن‌ها از سیستم‌های الکترونیکی بهره می‌برند که باعث می‌شود بتوانید آن‌ها را به امپلی فایرها و یا کارت صداهای مختلف متصل کنید.

همین موضوع باعث می‌شود تا این گیتارها به گیتارهایی مناسب اجراهای زنده و یا ضبط تبدیل شوند.

در کنار شکل و اندازه بدنه‌های گیتار، بهتر است به چوب‌هایی که برای ساخت دسته و یا فرت بورد استفاده شده نیز توجه کنید. همچنین اکشن گیتارها نیز از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

اکشن گیتار در واقع فاصله بین سیم‌های گیتار و فرت‌های گیتار می‌باشد. بسیاری از نوازندگانی که برای شروع به سراغ گیتارهای آکوستیک می‌روند، با سیم‌های سفت این ساز ارتباط برقرار نمی‌کنند. برای همین است که بسیاری از افرادی که دست های کوچکی نیز دارند، برای شروع به سمت گیتارهای الکتریک می‌روند.

در ادامه، برخی از گیتارهای آکوستیکی که می‌توانند بهترین گیتار برای شروع باشند را به شما معرفی می‌کنیم.

Martin LX1E Little Martin

گیتارهای شرکت مارتین از با کیفیت ترین گیتارهای آکوستیکی است که در بازار وجود دارد. یکی از گیتارهای مشهور این شرکت، LX1E  نام دارد که توسط یکی از مشهورترین نوازندگان و خواننده‌های سبک پاپ یعنی اد شرن (Ed Sheeran) مورد استفاده قرار گرفته است.

نکته‌ای که در مورد این گیتارها وجود دارد این است که این گیتار از دسته‌ای کوچکتر از دیگر گیتارهای موجود در بازار بهره می‌برد که همین موضوع باعث می‌شود تا LX1E به یکی از مناسب‌ترین گیتارهای موجود برای نوازندگان مبتدی تبدیل شود.

بهترین گیتار برای شروع

همچنین افرادی که دست‌های کوچکی دارند به راحتی می‌توانند از این گیتار استفاده کنند و به صدای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

این گیتار از رویه‌ای ساخته شده که از چوب اسپیروس بهره می‌برد. این چوب باعث ایجاد صدای تیز تر و شفاف تر می‌شود.

از طرفی، قسمت‌های پشتی این گیتار از چوب ماهون ساخته شده‌اند که ترکیب آن با چوب رویه این گیتار صدای بسیار زیبایی را تولید می‌کند.

نکته مهم دیگر درباره این گیتار، این است که نه تنها می‌توانید آن را به عنوان یک گیتار آکوستیک استفاده کنید، بلکه می‌توانید با استفاده از سیستم الکترونیکی که برای این محصول در نظر گرفته شده می توانی آن را به امپلی فایرهای مختلف متصل کنید و به صدای مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 Taylor GS Mini

از دیگر شرکت‌های مشهوری که گیتارهای بسیار خوبی تولید می‌کند، شرکت تیلور می‌باشد که ازدسته بهترین گیتارها برای شروع می‌باشد. شرکت تیلور و مارتین را می‌توان بهترین شرکت‌های تولید کننده گیتارهای آکوستیک در نظر گرفت بنابراین انتظارات از گیتاری که شرکت تیلور برای نوازنده‌های مبتدی تولید کرده بسیار بالاست.

عموم گیتارهای این شرکت قیمت‌های بسیار بالایی دارند اما GS Mini، گیتاری است که نه تنها قیمت بسیار خوبی دارد، بلکه کیفیت مشهور تیلور را نیز به شما ارائه می‌دهد.

این گیتار نه تنها از بدنه ای کوچکتر نسبت به دیگر گیتارها بهره می‌برد، بلکه به دلیل کیفیت ساخت فوق العاده ای که این گیتار از آن بهره می‌برد، باعث شده تا بسیاری از نوازنده‌ها بتوانند از این گیتارها استفاده کنند.

چوب رویه این گیتار از چوب سیتکا اسپیروس تولید شده و برای قسمت‌های پشتی، کناری و یا دسته آن از چوب Sapele بهره می‌برد.

گیتار آکوستیک

 Fender CD-60s All Mahogany

سری گیتارهای Classic Design شرکت فندر را می‌توانیم از گیتارهای بسیار خوب این شرکت بدانیم اما مدل هایی که به عنوان مدل‌های ارزان قیمت در این سری از گیتارها تولید شده‌اند از متریال بسیار خوبی بهره می‌برد که باعث شده تا این گیتارها را نیز به عنوان یکی از بهترین گیتارهای مناسب برای نوازندگان مبتدی شناخته شوند.

صدایی که این گیتار تولید می‌کند، صدایی بسیار گرم و حجیم است که مناسب استفاده در سبک‌هایی مانند پاپ، راک و بلبوز می‌باشد. برای این گیتار، مهندسین شرکت فندر از ساختار تمام ماهون بهره برده است که این ترکیب چوبی بسیار خاص، باعث تولید صدایی منحصر به فرد شده است.

استفاده از چوب ماهون برای قسمت رویه این گیتار باعث شده تا صدایی گرم تر و حجیم تر نسبت به دیگر گیتار ها در اختیار داشته باشید. همچنین اکشن این گیتار نیز بسیار پایین است که باعث می‌شود راحت تر با این گیتار به نوازندگی بپردازید.

بهترین گیتار آکوستیک برای شروع چیست

 Yamaha FG800M

این گیتار از مشهورترین گیتارهایی است که توسط مهندسین شرکت یاماها تولید شده است. از مهم‌ترین نکاتی که که در مورد این گیتار وجود دارد چوب‌هایی است که برای تولید این محصول در نظر گرفته‌اند. متریالی که برای تولید این محصول در نظر گرفته شده از بهترین متریال ممکن است. همچنین  قیمت بسیار مناسب این گیتار باعث شده تا بسیاری از نوازندگان مبتدی به سمت این گیتار کشیده شوند.

بدنه‌ای که برای این گیتار در نظر گرفته شده، بدنه‌ای به طرح Dreadnought است که از مشهورترین طرح هایی است که برای ساخت گیتارهای آکوستیک از آن استفاده می‌شود. همچنین دسته‌ای که برای این محصول در نظر گرفته شده، یک دسته ۳ تکه است که از پروفایل C بهره می‌برد.

گیتار خوب برای شروع

نکاتی که باید درباره گیتارهای الکتریک بدانید

اما اگر تصمیم دارید که با گیتارهای الکتریک مسیر نوازندگی خود را آغاز کنید، گزینه‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید بسیار متنوع تر هستند. گیتارهای الکتریک در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند، حتی متریالی که برای ساخت آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز بسیار متنوع هستند. در ادامه همراه ما باشید تا بهترین گیتار برای شروع را به شما معرفی کنیم.

یکی از موضوعاتی که هنگام خرید گیتارهای الکتریک باید در نظر داشته باشید، پیکاپ‌ها می‌باشند. پیکاپ‌ها قسمتی از گیتارهای الکتریک می‌باشند که نوازندگی شما را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانید صدای مورد نظر خود را از امپلی فایر دریافت کنید.

پیکاپ‌های گیتارهای الکتریک به دو دسته پیکاپ‌های سینگل کویل و پیکاپ‌های هامباکر تقسیم می‌شوند که در ساز های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و صداهای متفاوتی تولید می‌کنند. پیکاپ‌های سینگل کویل پیکاپ‌هایی هستند که صدایی تیز تر و در عین حال شفاف‌تری تولید می‌کنند و این موضوع باعث شده تا بسیاری از نوازندپان سبک‌های راک، جز، بلوز و پاپ از این پیکاپ‌ها استفاده کنند.

از طرفی، پیکاپ‌های هامباکر پیکاپ‌هایی هستند که امکان نوازندگی در سبک‌های سنگین تر را برای شما فراهم می‌کنند. این پیکاپ‌ها عمدتا صدایی حجیم تر و گرم تری را در اختیار شما قرار می‌دهند و به همین دلیل، نوازندگان سبک‌هایی مانند هارد راک و هوی متال از گیتارهای دارای این نوع پیکاپ‌ها استفاده می‌کنند.

اما در ادامه، به معرفی گیتارهایی می پردازیم که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید و با استفاده از آن‌ها به راحتی مسیر نوازندگی خود را آغاز کنید.

 Squier Classic Vibe 50’s Strat

گیتارهای الکتریک شرکت فندر دهه هاست از مشهورترین گیتارهای الکتریکی است که در بازار وجود دارد. بسیاری از نوازنده های مشهور با استفاده از گیتارهای این شرکت به صدای افسانه ای دست پیدا کرده‌اند.

مدل استرتوکستر این شرکت را می‌توانیم از مشهورترین گیتارهای تاریخ دانست. نکته‌ای که در مورد این گیتار ها وجود دارد این است که شما می‌توانید در انواع سبک‌ها از این ساز استفاده کنید.

سری گیتارهای اسکوایر شرکت فندر نیز به این دلیل تولید شده‌اند که نوازنده های مبتدی بتوانند از کیفیت و صدای افسانه‌ای گیتارهای شرکت فندر بهره ببرند. گیتارهایی که در این سری تولید می‌شوند، نه تنها دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند؛ بلکه به دلیل بهره مندی از قیمت بسیار مناسب، نوازنده های بسیاری را به خود جذب کرده اند.

از گیتارهای خاصی که در این سری تولید شده است، گیتار Classic Vibe 50’s می‌باشد که با الهام از گیتار های استرتوکستری که در دهه ۵۰ میلادی تولید شده‌اند، ساخته شده است. این گیتار ارزان‌ترین گیتار شرکت فندر نیست اما در سری محصولات اسکوایر این شرکت، از با کیفیت‌ترین و خوش صداترین مدل‌های گیتار به شمار می رود.

بهترین گیتار الکتریک برای شروع

همه چیز در مورد این گیتار عالی به نظر می‌رسد. از کیفیت ساخت بالا گرفته تا تیونرهای وینتیج و پیکاپ‌ها و سخت‌افزارهایی که برای تولید این محصول در نظر گرفته شده.

پیکاپ‌هایی که برای این محصول در نظر گرفته شده، پیکاپ‌های سینگل کویلی هستند که توسط مهندسین شرکت فندر طراحی شده‌اند. همچنین وجود پیکاپ سلکتور ۵ حالته در این گیتار باعث شده تا صدا های بسیار مختلفی را به دست بیاورید. اگر به دنبال یک استرتوکستر با کیفیت هستید، این گیتار یکی از بهترین مدل‌هایی است که می توانید در نظر داشته باشید و از دسته بهترین گیتار برای شروع می‌باشد.

 Yamaha Pacifica 112V

سال هاست که سری گیتارهای پسیفیکای شرکت یاماها نشان داده‌اند که کیفیت بالا را می توان در گیتارهای ارزان قیمت نیز پیدا کرد. مشخصات این گیتارها و همچنین قیمت وسوسه کننده آن‌ها باعث شده تا بسیاری از نوازندگان مبتدی جذب این گیتارها بشوند. در میان مدل‌هایی که این شرکت در سری گیتارهای پسیفیکا تولید کرده است، گیار ۱۱۲ از مدل هایی است که برای نوازندگان مبتدی طراحی شده است.

طراحی این گیتار بسیار ساده و در عین حال زیباست و آرایش پیکاپ‌های این گیتار به گونه ای است که امکان نوازندگی در انواع سبک‌ها و استایل‌ها را برای شما فراهم می‌کند. نکته خوبی که در مورد این گیتار وجود دارد این است که امکانات اضافی برای این محصول در نظر گرفته نشده و تنها امکاناتی برای این ساز در وجود دارد که نوازندگان مبتدی به آن نیاز دارند.

گیتار الکتریک مناسب برای شروع

برای طراحی بدنه این گیتار، مهندسین شرکت یاماها از طراحی مدرن تری نسبت به دیگر سازهای استرتوکستر استفاده کرده‌اند. همچنین آرایش پیکاپ‌های HSS این امکان را به شما می دهد تا صداهای مختلفی را به دست بیاورید.

پیکاپ بریج این گیتار یک پیکاپ هامباکر خوش صدا است که صدایی خشن و حجیم را برای شما به ارمغان می آورد. از طرفی، پیکاپ‌های میدل و نک این گیتار پیکاپ‌های سینگل کویلی هستند که صدایی شفاف و در عین حال کوبنده را به شما می‌دهند.

 Gretsch G2622 Streamliner

گرچ نیز از شرکت‌هایی است که گیتارهای بسیار مشهوری در دهه‌های گذشته تولید کرده است. این شرکت نیز همانند شرکت یاماها به تولید انواع سازها مشغول است و سازهای بسیار با کیفیتی نیز تولید می‌کند.

از گیتارهای ارزان قیمت این شرکت که مناسب استفاده نوازندگان مبتدی نیز هست می‌توانیم به گیتار G2622 اشاره کنیم. این گیتار از طراحی Semi Hollow بهره می‌برد که صدایی نرم تر نسبت به دیگر گیتارها دارد. همین باعث می‌شود تا این ساز گزینه‌ای مناسب برای نوازندگان بلوز و کانتری به شمار بیاید.

نکته‌ای که در مورد این گیتار وجود دارد این است که این محصول از دسته‌ای بزرگ تر نسبت به دیگر گیتارهای این مقاله بهره می‌برد به همین دلیل شاید بهترین گیتار برای نوازندگانی با دست‌های کوچک نباشد.

این گیتار همچنین از پیکاپ‌های بسیار خاصی بهره می‌برد که صدایی مشابه به گیتارهای ES-335 شرکت گیبسون بهره می‌برد.

اگر به دنبال خرید یک گیتار Semi Hollow ارزان قیمت هستید که بتوانید با استفاده از آن در سبک‌های راک، بلوز و یا کانتری نوازندگی کنید. این ساز یکی از بهترین گزینه‌های است که می‌توانید خریداری کنید زیرا از نوع بهترین گیتار برای شروع می‌باشد.

 Epiphone Slash AFD Les Paul Special-II

اما اگر گیتاری می‌خواهید که با آن بتوانید در سبک راک به نوازندگی بپردازید، به گیتاری نیاز دارید که از دو پیکاپ  هامباکر بهره ببرد. همچنین گیتارهای لس پاول از طرح‌های مشهوری است که همیشه در سبک راک مورد استفاده قرار گرفته است.

این گیتار، نسخه ای ارزان تر از گیتاریست مشهور گروه Guns n Roses یعنی اسلش می‌باشد که صدایی بسیار حجیم و گوش نواز تولید می‌کند. برای این محصول، مهندسین شرکت اپیفون از پیکاپ‌های Ceramic Plus استفاده کرده اند. همچنین برای این محصول از تکنولوژی جدیدی به نام E-Tuner استفاده شده که این امکان را برای نوازندگان جدید فراهم می‌کند تا بتوانند به آسانی گیتار خود را کوک کنند.

اکشن این گیتار نیز اکشن بسیار پایینی است که باعث شده تا نوازنده های مبتدی به راحتی بتوانند به تمرین‌های خود بپردازند و در نوازندگی پیشرفت کنند. همچنین پیکاپ‌هایی که برای این محصول در نظر گرفته شده، صدای بسیار قدرتمندی دارند که برای استفاده در سبک‌های راک و متال بسیار مناسب است.

Ibanez RG370AHMZ-BMT

شاید شما هم همانند بسیاری از گیتاریست های مبتدی عاشق نوازندگی سرعتی باشید. Ibanez RG370 یک گزینه کاملا استاندارد برای نوازندگی در این سبک می باشد.نک و فینگر بورد این مدل به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توانید روی آن نوازندگی سرعتی داشته باشید.همچنین امکانات مدرنی که به این گیتار اضافه شده است RG370 به یک گیتار استثنایی تبدیل کرده است.

سری RG آیبانز در انواع مختلفی تولید می شوند.اکثر آنها مناسب برای شردینگ و نوازندگی در سبک هوی متال مناسب هستند.RG370AHMZ-BMT یک مدل بروز شده با امکانات جدید می باشد.در اکثر این مدل های برای بدنه از چوب بیس وود استفاده می شد ولی در این مدل آیبانز کمی سنت شکنی کرده و از چوب با کیفیت ASH بهره برده است.نکته جالبی که در مورد این گیتار وجود دارد به غیر صداهای هوی برای سبک متال با استفاده از پیکاپ سینگل کویل آن می توانید صدای کلین شفافی داشته باشید.

سخن آخر

فرقی نمی‌کند که برای آغاز نوازندگی می‌خواهید از گیتارهای آکوستیک شروع کنید و یا مستقیما به سراغ گیتار های الکتریک بروید. در این مقاله تلاش کردیم تا سازهایی را به شما معرفی کنیم که نه تنها قیمت های بسیار مناسبی دارند، بلکه کیفیت ساخت بالا و صدای بسیار خوبی دارند که می‌توانند سال‌ها شما را در مسیر نوازندگی همراهی کنند و از دسته بهترین گیتار برای شروع می‌باشند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *