×

۱۲ برند از بهترین برندهای گیتار در ایران و جهان

در این مقاله بهترین برندهای گیتار را به شما معرفی می‌کنیم که نه تنها نوازندگان بسیاری از این برندها برای نوازندگی در استودیو و اجرای زنده استفاده کرده‌اند، بلکه با خرید گیتارهای این شرکت‌ها می‌توانید از کیفیت ساخت و صدای ساز خود مطمئن باشید. با مقاله معرفی بهترین مارک گیتار در جهان همراه ما باشید.

مقدمه

ساز گیتار به عنوان یکی از محبوب ترین سازهای دنیا در عصر مدرن موسیقی به شمار می‌رود و جزو سازهایی است که در بسیاری از سبک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرقی نمی‌کند که شما به موسیقی پاپ علاقه‌مند باشید، موسیقی جز یا بلوز گوش دهید و یا به موسیقی راک و متال علاقه داشته باشید، در تمامی این سبک‌ها ساز گیتار نقش بسیار پر رنگی دارد.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سمت خرید این ساز جذب می‌شوند و می‌خواهند تا مسیر موسیقیایی خود را با یادگیری این ساز آغاز کنند. اما برترین برندها و شرکت‌هایی که در تولید این ساز مشغول هستند چه شرکت‌هایی هستند و کدام برندها گیتارهای با کیفیت تری تولید می‌کنند؟ در این مقاله لیستی از بهترین برندهای گیتار کلاسیک، آکوستیک و الکتریک را برای شما عنوان می کنیم.

۱ . ESP

نام ESP در واقع کوتاه شده عبارت Electric Sound Products است که یکی از برترین برندهای گیتار است. شرکتی که در ابتدا یک فروشگاه برای تولید و ساخت لوازم جانبی محصولات الکترونیکی بود. در ابتدای فعالیت این شرکت، شرکت گیبسون (یکی دیگر از شرکت‌های مشهور) از آن‌ها به دلیل تولید گیتارهایی شبیه به آن شرکت شکایت کرد. اما با گذشت زمان، شرکت ESP با تولید مدل‌های مختلف توانست به یکی از غول‌های این صنعت تبدیل شود.

از افرادی که در محبوبیت این شرکت تاثیر بسزایی داشت می‌توانیم به گیتاریست افسانه ای گروه Dokken، یعنی George Lynch اشاره کنیم که تا کنون نیز، گیتارهای متعددی توسط مهندسین شرکت ESP به طور اختصاصی برای او تولید شده است.

مشاهده بهترین برند گیتار الکتریک : مدل های برتر گیتار الکتریک در جهان


۲ . Fender

هنگامی که در مورد گیتارهای حرفه ای و برترین برندهای دنیا در زمینه تولید گیتار صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم از شرکت فندر بگذریم. شرکت فندر و مهندسین آن برخی از مهم ترین و محبوب ترین گیتارهای دنیا را طراحی و تولید کرده اند و نقش بسیار مهمی در محبوبیت سبک‌هایی مانند راک و بلوز داشته اند.

برای مثال از گیتارهایی که توسط مهندسین این شرکت طراحی و تولید شده می‌توانیم به گیتار استراتوکستر، گیتار تلکستر و یا حتی سری گیتارهای جز مستر اشاره کنیم. این شرکت همچنین در ساخت گیتار بیس و گیتارهای آکوستیک نیز شهرت دارد و نوازندگان بسیاری از گیتار های فندر استفاده می‌کنند.


۳ . Gibson

پیش تر نام شرکت گیبسون را مطرح کردیم اما باید بدانید که پیش از شرکت‌های متعدد امروزی، در بسیاری از استیج‌ها نوازندگان از گیتارهای گیبسون و یا گیتارهای فندر استفاده می‌کردند . به همین دلیل میتوان آن را در این لیست برای بهترین برند گیتار قرار داد.

این گیتارها از با کیفیت ترین برندهای گیتار هستند و از جمله مشخصه‌های خاصی که تنها در مورد گیتارهای این شرکت وجود دارد می‌توانیم به بدنه نسبتا بزرگ و صدای بسیار حجیم گیتارهای این شرکت اشاره کنیم. از مدل‌های محبوب این برند می‌توانیم به گیتار افسانه ای Les Paul و سری گیتارهای SG اشاره کنیم.


۴ . Gretsch

در سال ۱۸۸۳، یک مهاجر آلمانی به نام Frederic Gretsch یک شرکت تولید ساز کوچک در شهر بروکلین نیویورک راه اندازی کرد و در آن شروع به ساخت گیتار کرد. پس از مدتی او از دنیا رفت و کارخانه به دست پسر ۱۵ ساله او افتاد. شرکت گرچ امروز یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تولید گیتارهای الکتریک است که بیشتر به دلیل تولید گیتارهایی با طراحی Hollow Body و Semi Hollow Body محبوبیت دارد.

بسیاری از افراد با استفاده از گیتارهای این شرکت در سبک‌هایی همانند بلوز، راک و یا حتی جز به نوازندگی می‌پردازند و صدای مورد نظر خود را از این گیتارها دریافت می‌کنند. پس گزینه خوبی برای قرار گرفتن در این لیست برای بهترین برند گیتار است.


۵. Ibanez

وقتی شرکتی که شما برای تولید گیتار بنیان گذاری کرده‌اید، به گونه ای است که نوازندگانی همچون جو ستریانی و استیو وای از این گیتارها برای ضبط آلبوم‌ها و اجراهای زنده خود استفاده می‌کنند، این به این معناست که در لیست بهترین برند گیتار اگر نامی از Ibanez نبریم کاری اشتباه است!

شرکت آیبانز یک شرکت ژاپنی در زمینه تولید گیتار می‌باشد که دهه‌هاست انتخاب اول نوازندگان مختلف، به ویژه نوازندگانی است که به نواختن لید گیتار علاقه دارند می‌باشد. از جمله مدل‌های محبوب این شرکت می‌توانیم به RG، S و Iceman اشاره کنیم.


۶ . Martin

نام شرکت مارتین برای بسیاری از افرادی که به نواختن گیتارهای آکوستیک علاقه دارند، نامی آشنا می‌باشد و دلیل آن، محبوبیت این شرکت در زمینه تولید گیتارهای آکوستیک با کیفیت و حرفه ای است. این شرکت به قدری در تولید گیتارهای آکوستیک حرفه ای و محبوب است که بسیاری از شرکت‌های دیگر مدل‌های خود را بر اساس مدل‌های این شرکت طراحی و تولید می‌کنند.

نکته جالب تر در مورد این شرکت، مدیریت آن است که به شکل خانوادگی صورت گرفته است و تاکنون، شش نسل از خانواده مارتین در مدیریت درست این برند نقش داشته اند. حتما برند Martin هم در لیست بهترین مارک گیتار قرار می گیرد.


۷ . Paul Reed Smith

شرکت Paul Reed Smith یا به اختصار PRS، در سال ۱۹۸۵ شروع به کار کرد. این شرکت در ابتدا به این دلیل شروع به فعالیت کرد که بنیانگذار آن، آقای Smith، ایده‌هایی درباره تولید گیتارهای مختلف داشت.

امروزه، شرکت PRS یکی از بزرگترین برند های گیتار در دنیا می‌باشد که با تولید گیتارهای حرفه ای و نسبتا گران قیمت، این امکان را به نوازنده‌هایی از جمله Carlos Santana، Dave Navarro و Orianthi Panagaris داده است تا به صدای مورد نظر خود با استفاده از مدل‌هایی همانند Custom 24 دست پیدا کنند.


۸ . Rickenbacker

از دیگر شرکت‌هایی که قدمت آن نزدیک به یک قرن است، برند ریکن بکر است که در سال ۱۹۳۱ برای تولید گیتارهای الکتریک مشغول به کار شده است. گیتارها و گیتار بیس‌های این شرکت همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و نوازندگان متعددی با استفاده از گیتارهای این شرکت، توانسته اند به ضبط آلبوم‌های خود بپردازند که از مشهور‌ترین آن‌ها می‌توانیم به نوازندگان گروه the Beatles اشاره کنیم.

همچنین نوازندگان محبوب دیگر همانند Tom Petty، Chris Squire و یا Glen Frey نیز از گیتارهای این شرکت استفاده کرده‌اند و آهنگ‌های افسانه ای را خلق کرده‌اند.


۹ . Suhr

شرکت Suhr را می‌توان یکی از تازه ترین برندهای گیتار در دنیا دانست که در سال ۱۹۹۷ توسط Steve Suhr و Steve Smith بنیان گذاری شد.

این شرکت یک شرکت تولید گیتار بوتیک می‌باشد که سازهای خود را به صورت سفارشی تولید می‌کند. با این که سازهای مختلفی توسط مهندسین این شرکت در طول سال تولید می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، اما نقطه عطف این شرکت در این است که می‌توانید گیتار رویایی خود را با مشخصات دلخواه به آن‌ها داده و یک گیتار بسیار حرفه ای و منحصر به فرد خریداری کنید.


۱۰ . Taylor

همانند شرکت PRS، شرکت تیلور نیز از جمله شرکت‌هایی است که با یک ایده و از پشت یک ماشین شروع به فعالیت کرده است. آن‌ها به تولید گیتارهای آکوستیک با استفاده از بهترین متریال ممکن کردند و یکی از اهداف آن‌ها، تولید گیتارهایی بود که از نام و مشخصات آن‌ها مشخص باشد که ساخت کشور آمریکا می‌باشد.

این موضوع باعث شد تا نام این شرکت، Taylor Guitars نامیده شود زیرا این نام، نامی آمریکایی بود. این شرکت امروزه نیز یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تولید گیتارهای آکوستیک به شمار می‌رود و بسیاری از سازهای آن‌ها صدای بی‌نظیری دارند.


۱۱ . Yamaha بهترین برند گیتار کلاسیک

نمی‌توان در مورد شرکت‌های معتبر در زمینه تولید ساز سخن گفت و نام شرکت یاماها رو عنوان نکرد. یاماها نیز یکی از برترین برندهای گیتار است. مهندسین شرکت یاماها دهه‌هاست که به عنوان پیشرو در زمینه طراحی و ساخت سازهای با کیفیت مشغول به کار هستند و بسیاری از محصولات این شرکت توسط هنرجوهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

گیتارهای کلاسیک و آکوستیک این شرکت فروش بسیار بالایی دارند و از طرفی، بسیاری از افراد با استفاده از گیتارهای بیس و یا گیتارهای الکتریک این شرکت توانسته اند به صدای مورد نظر خود دست پیدا کنند.

مشاهده محصول مرتبط : قیمت گیتار یاماها


۱۲ .برند Alhambra محبوب ترین

شرکت الحمبرا ، یکی از محبوب ترین شرکت‌های دنیا در زمینه تولید گیتارهای نایلون و گیتارهای آکوستیک است که در این زمینه، بیش از ۵۵ سال تجربه دارد و این قدمت شرکت و کیفیت محصولات باعث شده تا الحمرا از برترین برندهای گیتار در جهان باشد. یکی از نکات مثبت در مورد گیتارهای این شرکت، رویه‌هایی است که مهندسین این شرکت برای گیتارهای خود در نظر می‌گیرند و عموما از چوب‌های یک تکه یا Solid برای این کار استفاده می‌شود.

alhambra-guitars

همچنین مهندسین این شرکت گیتارهای مختلفی را در طول سال به شکل دست ساز تولید می‌کنند که به طور اختصاصی برای نوازنده‌های حرفه ای تولید می‌شود. نوازنده‌های مختلف در سبک‌های فلامنکو و کلاسیک برای سال‌ها از گیتارهای این برند استفاده کرده اند.

مشاهده قیمت گیتار الحمرا و خرید آن از فروشگاه سازکالا


سخن آخر

در این مقاله بهترین برندهای گیتار در جهان معرفی شد. از دسته گیتارهای الکتریک، آکوستیک و کلاسیک چند برند را عنوان کردیم. برای مشاهده برترین مدل ها در هر کدام، مقالات مربوطه در سازکالا را به شما پیشنهاد دادیم که می‌توانید به صورت تخصصی تر هر کدام از این دسته ها را مطالعه کنید.

بهترین برند گیتار کلاسیک اسپانیا : برندهای های گیتار کلاسیک اسپانیا

مثلا برای بررسی میتوانید از مقاله اشاره شده استفاده نمایید و با بهترین برند های گیتار در اسپانیا آشنا شوید. در صورت داشتن هرگونه نظر یا سوال درباره برندهای معرفی شده می‌توانید آن را با مشاورین سازکالا در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
4 thoughts on “۱۲ برند از بهترین برندهای گیتار در ایران و جهان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *