×

آپدیت Helix 3.0 شرکت Line 6

  شرکت لاین ۶ در این سال ها نسخه های مختلفی از سری محصولات Helix را به بازار عرضه کرده که برخی از آن ها عبارتند از Helix Rack، Helix Floor، Helix LT، Helix Native و Helix Native. در جدیدترین آپدیت Helix 3.0 ، شرکت لاین ۶ از ویژگی های جدیدی رونمایی کرده است که این محصولات را به محصولات انقلابی تبدیل کرده است.

  Helix نام سری تجهیزات بسیار مشهور شرکت لاین ۶ است که برای گیتاریست ها طراحی شده است. این محصولات با استفاده از بهترین شبیه ساز های این شرکت، به یک راه حل جامع برای صدا سازی گیتار تبدیل شده است و بسیاری از نوازنده ها و مهندسین صدا از این محصولات برای به دست آوردن صدای مورد نظر خود استفاده می کنند. این محصولات از بهترین تکنولوژی ها برای شبیه سازی صدای گیتار استفاده می کنند و همین موضوع باعث می شود تا این محصولات به یکی از بهترین محصولات ساخته شده برای گیتاریست ها تبدیل شود. در ادامه مقاله آپدیت Helix 3.0، تمامی ویژگی های جدید این آپدیت بزرگ را نقد و بررسی می کنیم.

  Helix-Native

  آمپلی فایر های جدید

  همانطور که گفتیم، محصولات Helix این شرکت از بهترین شبیه ساز های دنیا می باشند که با استفاده از آن ها می توانید به راحتی به صدا های مورد نظر خود دست پیدا کنید. مهندسین شرکت لاین ۶ در این محصولات با استفاده از امپلی فایر ها و افکت های بسیار فوق العاده، این امکان را برای شما فراهم کرده اند تا بتوانید با استفاده از این محصولات به راحتی به صدا های مشهور دست پیدا کنید و آن ها را با نهایت کیفیت باز سازی کنید. در جدید ترین آپدیت این محصولات، سه امپلی فایر جدید به این محصولات اضافه شده است که با استفاده از آن می توانید صدا های بسیار خاصی را به دست بیاورید.

  از این امپلی فایر ها می توانیم به US Princess که شبیه سازی شده امپلی فایر Fender Princeton Reverb است، Das Benzin Mega و Das Benzin Lead اشاره کنیم که این دو نوع امپلی فایر شبیه سازی شده چنل های Mega و Lead امپلی فایر مشهور Diezel VH4 می باشند. شما با استفاده از این امپلی فایر ها می توانید از کلین ترین صدا ها تا خشن ترین صدا ها را به دست بیاورید و از این محصولات برای صداسازی آهنگ های خود استفاده کنید.

  همچنین در کنار این امپلی فایر ها، شما می توانید از دو عدد کابینت جدید نیز استفاده کنید و صدای خود را به بهترین شکل ممکن شکل دهید. این دو کابینت عبارتند از ۱×۱۰ US Princess که شبیه سازی شده کابینت Fender Princetone Reverb می باشد. از طرفی، یک کابینت US Princess 1×12 نیز به این محصولات اضافه شده است که شبیه سازی شده همان کابینت با اسپیکر های Alnico Blue می باشد.

   

  افکت های جدید

  افکت های Helix همواره صدای فوق العاده ای داشته اند و این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید صدا های مورد نظر خود را به راحتی با استفاده از این محصولات تولید کرده و از آن ها لذت ببرید. درآپدیت Helix 3.0 شرکت لاین ۶، شاهد اضافه شدن تعداد بسیاری افکت جدید هستیم که این افکت ها باعث می شوند تا بتوانید به راحتی صدا های جدید و منحصر به فرد خلق کنید.

  یکی از جدید ترین افکت هایی که در قسمت Distortion  در آپدیت Helix 3.0 به این محصول اضافه شده است، افکت Horizon Drive می باشد. این افکت که شبیه سازی شده پدال مشهور Horizon Devices Precision Drive است، این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی به صدا های مدرن متال دسترسی پیدا کنید و در سبک Djent به صدای مناسبی دست پیدا کنید. همچنین این از یک نویز گیت داخلی نیز بهره می برد که هنگامی که آن را بر روی مود Extended قرار دهید، Threshhold این نویز گیت تا ۹۰- دسی بل کاهش پیدا می کند.

  precision device

  از دیگر افکت های بسیار مشهور می توانیم به Swedish Chainsaw اشاره کنیم که این افکت در واقع شبیه سازی شده پدال مشهور Boss HM-2 می باشد. پدالی که بسیاری از بند های دث متال با استفاده از آن توانسته اند به صدای بسیار خشنی دست پیدا کنند.

  heavy metal boss

  از طرفی، مهندسین شرکت لاین ۶ بسیاری از پدال های Fuzz قدیمی را نیز شبیه سازی کرده اند که این موضوع باعث می شود تا بتوانید به صدا های بسیار فوق العاده ای با استفاده ازآپدیت جدید Helix 3.0  دست پیدا کنید.

  یکی از افکت های بسیار جالب که در آپدیت Helix 3.0 به این محصولات اضافه شده، افکت لوپر است. شما می توانید به راحتی این افکت را بر روی سیگنال چین خود اضافه کرده و پارامتر های آن را به یک فوت سوییچ Assign کنید. به این ترتیب شما می توانید از Helix خود به عنوان یک لوپر پدال استفاده کرده و به این ترتیب، ایده های خود را به راحتی ضبط کرده و آن ها را به واقعیت تبدیل کنید.

  مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید آمپلی فایر گیتار الکتریک

   

  ویژگی های جدید

  اما در کنار این پدال ها و آمپلی فایر های بسیار فوق العاده ای که شرکت لاین ۶ به این محصول اضافه کرده است، امکانات و ویژگی های بسیاری نیز به این محصول اضافه شده که این موضوع باعث می شود تا بتوانید با استفاده از این محصول به راحتی به صدای مورد نظر خود دست پیدا کنید.

   

  ویژگی Favorites

  از جدیدترین ویژگی های این محصول می توانیم به ویژگی Favorites اشاره کنیم. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند تا اگر پدال و یا امپی را با ستینگ خاصی دوست دارید، آن را در این قسمت ذخیره کرده و هر زمان که نیاز داشتید بتوانید از آن استفاده کنید. این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند تا ساعت های کمتری را صرف به دست آوردن صدای مورد علاقه خود کنید و تنها با ذخیره Block مورد نظر خود در تب Favorites می توانید همان ستینگ را هر بار عینا استفاده کنید و از صدای فوق العاده آن لذت ببرید.

   

  ویژگی Set As Default

  از دیگر ویژگی های فوق العاده ای که درآپدیت Helix 3.0 به این محصولات اضافه شده است، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شما می توانید به راحتی ستینگی که برای یک پدال و یا یک امپلی فایر در نظر گرفته اید را به شکل Set as Default ذخیره کنید. این موضوع این امکان را برای شما فراهم می کند تا هنگامی که آن پدال و یا امپلی فایر را باز می کنید، به صورت پیش فرض ستینگی برای شما نمایش داده شود که قبلا ذخیره شده است.

   

  ویژگی تیونر در Helix Native

  نسخه Native محصولات Helix، در داخل نرم افزار میزبان شما اجرا می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند تا بدون داشتن هیچ سخت افزاری بتوانید با استفاده از آن صدا های فوق العاده ای را برای آهنگ های خود به دست آورید. با این که بسیاری از ویژگی های این نسخه مانند نسخه های سخت افزاری Helix می باشد، اما یکی از موضوعاتی که بسیاری از کاربران به آن نیاز داشتند یک تیونر بسیار با کیفیت و دقیق بود تا بتوانند با استفاده از آن، هنگامی که به ضبط مشغول هستند بتوانند به راحتی ساز خود را کوک کنند و صدای درستی را به دست بیاورند.

  مهندسین شرکت لاین ۶ در این نسخه نه تنها قابلیت تیونر را به ورژن Native این محصولات اضافه کرده است، بلکه با اضافه کردن قابلیت Mute در آن، این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بدون صدای امپلی فایر به کوک کردن گیتار خود بپردازید. این ویژگی زمانی کاربردی خواهد بود که شما در حضور تعداد بسیاری از طرفداران خود می خواهید ساز خود را کوک کنید. همچنین با استفاده از این ویژگی می توانید به راحتی در اجرا های زنده ساز خود را بدون هیچ صدایی کوک کنید.

   

  نمایش Gain Reduction در نسخه Native

  پیش از این هنگامی که از افکت های کومپرسور و یا نویز گیت در این محصول استفاده می کردید، هیچ نمایشگری وجود نداشت که به شما مقدار Gain Reduction را نمایش بدهد. اما مهندسین شرکت لاین ۶ در این نسخه با اضافه کردن یک Gain Reduction در این افکت ها، این امکان را برای شما فراهم کرده اند تا بتوانید کنترل کاملی بر روی صدای خود داشته باشید و به این ترتیب بتوانید به صدا های فوق العاده ای دست پیدا کنید.

   

  پریست های آرتیست های بزرگ

  یکی از ویژگی های فوق العاده ای که درآپدیت Helix 3.0 یافت می شود، این موضوع است که حال شما می توانید از پریست های آرتیست های محبوب خود استفاده کنید و با استفاده از آن ها به صدا های فوق العاده ای دست پیدا کنید. این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید شناخت کاملی از نحوه صداسازی پیدا کنید و صدا های آرتیست های مورد علاقه خود در اختیار داشته باشید.

  از آرتیست های مشهوری که در این آپدیت پریست های آن ها موجود است می توانیم به Jeff Waters، Ryan Fluff Bruce، Bumblefoot، Billy Sheehan، Misha Mansoor، John Browne، Olly Steele، Pete Thorn، Rhett Schull، Rabea Massaad، Devin Townsend و بسیاری دیگر از گیتاریست های نام آشنا اشاره کنیم.

  مطالب مرتبط
  ارسال نظر
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *