×

اصطلاحات موسیقی

دستگاه های موسیقی سنتی
  معرفی دستگاه های موسیقی سنتی به زبانی ساده

  موسیقی سنتی ایرانی حتما لازم نیست جزء نوازندگان، خوانندگان یا تنظیم کنندگان موسیقی سنتی باشید تا خود را ملزم به دانستن تئوری‌هایی راجع به آن بدانید! به عقیده ما به عنوان یک شنونده موسیقی سنتی یا حتی یک ایرانی بهتر

  اکتاو-در-پیانو-به-چه-معناست-؟
   اکتاو در پیانو به چه معناست ؟

   اکتاو چیست؟ اگر شما یا فرزندتان به تازگی نواختن پیانو را شروع کرده‌اید، ممکن است این سوال در طول جلسات تمرین آموزش پیانو برای شما ایجاد شده باشد که اکتاو چیست. اکتاو از ریشه لاتین octo به معنای هشت می‌باشد.

   انواع-اکشن-کلاویه-پیانو-و-نحوه-اندازه-گیری-آن
    انواع اکشن کلاویه پیانو دیجیتال

    اکشن کلاویه پیانو دیجیتال چیست؟ تاچ، احساس یا اکشن پیانو دیجیتال، به مقاومت و واکنش کلاویه‌ها هنگام نواختن اطلاق می‌گردد. این موضوع مستقیما مربوط به نیروی مورد نیاز برای فشار دادن کلاویه‌های پیانو می‌باشد. معمولا نوازندگان جملاتی مانند سنگینی کلاویه

    اصطلاحات کیبورد و سینتی سایزر

    اگر یک نوازنده مبتدی باشید امکان دارد مواجه با اصطلاحات بکار برده شده در این سه دستگاه کمی برایتان گیج کننده باشد، در این پست با اصطلاحات کیبورد و سینتی سایزر با ما همراه باشید.

    پلیفونی در پیانو

    پلیفونی در پیانو به بیشترین تعداد نت هایی گفته می شود که در کیبورد می تواند به صورت همزمان به صدا در آید. تعداد این نت ها می تواند بین ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ یا ۲۵۶ متغیر باشد.