×

مقایسه پیانوهای برند Yamaha و Kurzweil

Kurzweil

Raymond Kurzweil, Bruce Cichowlas و Stevie Wonder اولین سازهای Kurzweil را در اوایل دهه ۱۹۸۰ تولید کردند. این برند در ابتدا مشغول به ساخت ماشین‌های مخصوص خواندن افراد نابینا بود و همراه با Stevie Wonder از تکنولوژی ساخت سازهای موسیقی به منظور ساخت سازهای دیجیتال استفاده کرد. پیانوهای دیجیتال این برند با دوام و دارای نمونه صداهای گرند، استرینگ و ارگ با کیفیت می‌باشند.

پیانوهای Kurzweil
پیانوهای Kurzweil

از جمله پیانوهای دیجیتال با کیفیت این برند غبارتند از:

Yamaha

از جمله برندهای آشنا در حوزه ساخت با کیفیت‌ترین پیانوهای دیجیتال، گرند، آکوستیک دیواری و بسیاری محصولات دیگر، نام تجاری Yamaha است. این برند از جمله قدیمی ترین برندهای ساخت پیانو در جهان به شمار می‌رود و هر ساله در حال بروز رسانی پیانوهای دیجیتال و آکوستیک و ارائه مدل‌های جدید با قابلیت‌های بهتر است.

کمپانی Yamaha از بهترین کیفیت اکشن کلاویه، موتور صدا، خروجی صدا، پوشش کلاویه، حالت‌های مختلف استفاده از پدال‌ها برای مدل‌های حرفه‌ای تر مانند سری CLP، اتصالات مختلف و بسیاری ویژگی‌های دیگر برای ساخت پیانوهای دیجیتال خود استفاده می‌کند.

هنگام خرید باید قیمت پیانو و مشخصات فنی پیانو دیجیتال مد نظر خود را بررسی کنید تا بر اساس بودجه و سطح توانایی‌های خود بهترین مدل را انتخاب کنید.

پیانوهای Yamaha
پیانوهای Yamaha

از جمله پیانوهای دیجیتال با کیفیت این برند:

بررسی ویژگی‌های پیانوهای Kurzweil

 • صفحه کلاویه: پیانو M110 و M210 دارای ۸۸ کلاویه سنگین با اکشن قابل تنظیم برای کلاویه‌ها می باشند. پیانو CUP320 دارای ۸۸ کلاویه سنگین با اکشن کلاویه “wood embedded” یا همان چوبی همراه با تاچ کلاویه‌های قابل تنظیم و سنسور ۳ حالته می‌باشد.
 • حساسیت کلاویه‌ها: ۷ سطح مختلف پاسخ لمسی قابل انتخاب برای  M110 ، و ۴ حالت برای M210 و ۱۰ سطح مختلف نیز برای CUP320 در نظر گرفته شده اند که نوازنده بر اساس سلیقه می‌تواند حساسیت لمسی کلاویه‌های خود را تغییر دهد.
 • پلیفونی: پیانو M110 دارای پلیفونی ۸۸ نت، M210 و CUP320 دارای ۱۲۸ نت می‌باشند.
 • نمونه صداهای مختلف: M110 ، CUP320 دارای ۸۸ نمونه صدای مختلف اعم از ۹ صدای پیانو گرند و M210 دارای ۲۰ نمونه صدای مختلف می‌باشد.
 • مدهای مختلف: پیانو M110 دارای مدهای Split, Layer, Duo می‌باشد، M210 دارای مدهای Quick Split/Layer همراه با ولوم قابل تنظیم، CUP320 نیز دارای Layer, Split and Dual 44-key operation می‌باشند. از حالت Spilt به  منظور استفاده از دو نمونه صدا و نوازندگی ترکیبی استفاده می‌شود. حالت‌های Layer و Dual سطح صدایی هر ساز را بر اساس سلیقه انتخاب کرده و به‌عنوان مثال صدای پیانو به نسبت گیتار غالب باشد.
 • سکوئنسر/رکوردر: یک رکوردر با قابلیت ذخیره ۱-Track و ۲۰۰۰۰ نت برای این ۳ مدل در نظر گرفته شده است.
 • ورودی/خروجی میدی: برای مدل‌های M110 و M210 از طریق USB و برای مدل CU320 کانکتور های ورودی و خروجی میدی تعبیه شده است.
 • پدال: هر سه مدل دارای سه پدال sustain, sostenuto, soft می‌باشند.
Kurzweil CUP320
Kurzweil CUP320
Kurzweil M210
Kurzweil M210

بررسی ویژگی های پیانو های Yamaha

 • صفحه کلاویه: اکشن کلاویه پیانو YDP 144، GH3 با پوشش آبنوس و عاج مصنوعی می‌باشد که از جمله با کیفیت ترین اکشن کلاویه‌های موجود در بین پیانوهای دیجیتال است. پیانو CLP 635 دارای اکشن کلاویه پیشرفته تر GH3X می‌باشد که کیفیت بهتری به نسبت GHS را ارائه می‌دهد.
 • اکشن کلاویه NWX یا همان Natural Wood x کلاویه‌های سفید از جنس چوب طبیعی و آبنوس و عاج مصنوعی برای روکش کلاویه‌ها می‌باشد که لذت و احساس نوازندگی با یک پیانو آکوستیک را برای نوازنده تداعی می‌کند. از جمله بهترین اکشن‌های موجود در پیانو دیجیتال اکشن Grand Touch است که برای مدل CLP 745 در نظر گرفته شده است و حس نوازندگی با پیانو گرند به خوبی برای این مدل لحاظ شده است.
 • حساسیت کلاویه ها: پیانو دیجیتال YDP 144 دارای حساسیت لمسی ۴ حالته ( Hard/Medium/Soft/Fixed )، مدل CLP 635 ، CLP 645 و CLP 745 دارای حساسیت لمسی ۶ حالته ( Hard2/Hard1/Medium/Soft1/Soft2/Fixed ) می‌باشند.
 • پدال‌ها: همه پیانوها دارای ۳ پدال Damper, Sostenuto, Soft می‌باشند اما برای مدل‌های CLP 635 ، CLP 645 و CLP 745 آپشن‌های ویژه تری برای پدال از قبیل Sustain (Switch), Sustain Contin uously, Sostenuto, Soft, Expression, Pitch Bend Up, Pitch Bend Down, Rotary Speed, Vibe Rotor, Song Play/Pause نیز در نظر گرفته شده است.
 • نمونه صداها: پیانو YDP 144 دارای ۱۰ نمونه صدا اعم از صدای Yamaha CFX یکی از بهترین پیانوهای گرند شناخته شده دنیا می‌باشد. CLP 635 و CLP 645 دارای ۳۶ نمونه صدای مختلف اعم از CFX و Bösendorfer Imperial و پیانو CLP 745 دارای ۳۸ نمونه صدای مختلف می‌باشند.
 • افکت: از لحاظ افکت‌های مختلف، پیانو YDP 144 دارای ۴ افکت ریورب، و افکت‌هایی نظیر Intelligent Acoustic Control (IAC)  ، Stereophonic Optimizer و Damper Resonance می‌باشد که در این رده قیمتی افکت‌های کاربردی و بسیار خوبی برای تزیین هر چه بیشتر صدای گرند پیانو شماست. پیانو CLP 635 و CLP 645 داری ۶ افکت ریورب، ۳ کروس، ۷ برلیانس، ۱۱ مستر افکت ، Intelligent Acoustic Control (IAC) و Stereophonic Optimizer می باشد. پیانو CLP 745 دارای ۶ افکت ریورب، ۳ کروس، ۷ پرلیانس، ۱۲ مستر افکت و Intelligent Acoustic Control (IAC) و Stereophonic است.
 • پلیفونی: پلیفونی YDP 144، ۱۹۲ نت و CLP 635 ، CLP 645 و CLP 745 دارای پلیفونی ۲۵۶ نت می باشند.
 • مدهای مختلف: مدل‌های Dual/Layers و Duo برای مدل YDP 144 و برای CLP 635 ، ۶۴۵ و ۷۴۵ نیز Dual/Layers، Duo و Split در نظر گرفته شده است. آپشن Duo به منظور تقسیم کلاویه‌ها به دو قسمت با یک تونالیته و تمرین در کنار استاد در نظر گرفته می‌شود.
 • اتصالات: YDP 144 دارای پورت USB TO HOST  به منظور اتصال پیانو به کامپیوتر برای رکورد، میکس و مستر و کارهای بیشتر است. مدل CLP 635 ، CLP 645 و CLP 745 دارای پورت USB TO HOST و USB TO DEVICE ، ورودی و خروجی AUX ، ورودی و خروجی و THRU برای میدی می باشند.
 • خروجی صدا: پیانوهای سری CLP به دلیل خروجی صدای بالاتر به نسبت سری YDP کیفیت صدای بهتری ارائه می‌دهند. YDP 144 دارای ۲ اسپیکر ۸ وات، CLP 625 دارای ۲ اسپیکر ۲۰ وات، CLP 635 دارای ۲ اسپیکر با خروجی ۶۰ وات، CLP 645 دارای ۴ اسپیکر با مجموع خروجی ۱۰۰ وات و مدل CLP 745 دارای خروجی کلی ۲۰۰ وات می‌باشند.
Yamaha YDP 164
Yamaha YDP 164
Yamaha CLP 745
Yamaha CLP 745

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که در مقاله دادیم می توانید به مقایسه این دو برند بپردازید و بهترین انتخاب را داشته باشید . برای مشاهده قیمت پیانوهای یاماها و کورزویل می توانید به بخش فروشگاه سازکالا مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *