×

آموزش تار جلسه ششم

شما با گذراندن دوره آموزش تار مقدار زیادی در هزینه، وقت و انرژِی خود صرفه جویی می‌کنید. البته لازم به ذکر است حضور استاد موثر می‌باشد و در صورت امکان پس از گذراندن دوره‌ها در کلاس‌های حضوری نیز شرکت کنید تا اشکالات شما بر طرف شود.

جلسه اول آموزش تار

جلسه دوم آموزش تار

جلسه سوم آموزش تار

جلسه چهارم آموزش تار

جلسه پنجم آموزش تار

جلسه هفتم آموزش تار

جلسه هشتم آموزش تار

جلسه نهم آموزش تار

جلسه دهم آموزش تار

جلسه یازدهم آموزش تار

جلسه دوازدهم آموزش تار

جلسه سیزدهم آموزش تار

جلسه چهاردهم آموزش تار

آموزش تار جلسه پانزدهم

با تماشای فیلم‌های آموزشی امکان برگزاری این کلاس‌ها در خانه شما یا هرجایی که هستید فراهم می‌گردد. علاوه بر این در صورتی که برخی مطالب را کامل متوجه نشدید می‌توانید فیلم را برگردانید و دوباره تماشا کنید. در طول جلسات نیز تمرین‌هایی به هنرجویان داده می‌شود تا در فاصله بین کلاس‌ها که معمولا چند روز است دوره کنند. آموزش بر اساس یک منبع صورت می‌گیرد که معمولا کتاب‌های موسیقی شناخته شده و رایج هستند.

آموزش جامع و رایگان برای علاقه مندان به ساز تار

کمتر کسی پیدا می‌شود که با شنیدن صدای دلنشین تار به یاد موسیقی اصیل ایرانی و قطعات مشهور آن نیوفتد. اگر با نوای ساز استاد لطفی یا شهناز، فرهنگ شریف و سایر اساتید به نام ساز تار لذت می‌برید و دوست دارید این نت‌ها با دستان شما نواخته شود اولین قدم تهیه یک ساز و سپس شروع یادگیری است. به یاد داشته باشید با تمرین مداوم، تلاش و صبر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. 

اگر مبتدی هستید باید سری مقدماتی آموزش تار را از طریق این لینک مشاهده نمایید و پس از سپری کردن دوره مقدماتی می‌توانید به دوره متوسطه مراجعه نمایید که تمرکز بیشتری بر روی قطعه نوازی و تکنیک دارد.

پاسخ به سوالات رایج شما

کلاس‌ها به چه شکل برگزار می‌شوند؟

با استفاده از گوشی موبایل هوشمند یا لب تاپ می‌توانید به سادگی دسترسی به کلاس‌ها داشته باشید. ویدئوهای آموزشی یکی از روش‌های پرطرفدار و نوین در کل دنیا است که مشکل محدودیت زمان و جا به جایی را حل کرده است. این کلاس‌ها به صورت ویدئو هستند که هر جلسه آن حدودا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است.

چه کتابی در کلاس ها آموزش داده میشود؟

در این دوره از کتاب آموزش هنرستان تار و سه تار (روح الله خالقی) برای آموزش استفاده می‌شود. از جمله کتاب‌های معروف می‌توان به دستور مقدماتی تار و سه تار (سال اول و دوم هنرستان) روح الله خالقی اشاره کرد که توسط بسیاری از اساتید آموزش داده می‌شود.

در پایان این دوره چه مهارت هایی را کسب میکنیم؟

پس گذراندن دوره مقدماتی و متوسطه آموزش تار شما می‌توانید به مهارت‌هایی چون : نت خوانی، شناخت علائم رایج موسیقی، تکنیک‌های مضراب زدن و انگشت گذاری، قطعه نوازی و تکنیک‌های نواختن نیز مسلط شوید.

سطح این دوره برای چه هنرجویانی است؟

دوره کامل شامل بخش مقدماتی و متوسطه است که برای هنرجویان مبتدی طراحی شده و برای نواختن حرفه ای باید دوره‌های پیشرفته را بگذرانید و زمان بیشتری صرف تمرین کنید.

اساتید دوره ها چه کسانی هستند؟

تدریس ساز تار در دوره مقدماتی و متوسطه توسط استاد مهسا لواسانی دانا صورت می‌گیرد که مدرس و نوازنده ساز تار به صورت تخصصی هستند.

سطح آموزشی مناسب چه هنرجویانی است؟

از آنجایی که کلاس‌ها خصوصی برگزار می‌شود و اساتید با توجه به سطح هنرجو مطالب آموزشی را پیش خواهند برد و هنرجویان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می‌توانند در کلاس‌ها شرکت کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *