×

آموزش تار جلسه هشتم

با جلسه هشتم آموزش تار (دوره متوسطه) در خدمت شما عزیزان هستیم. جلسه هشتم را با مروری کوتاه از آموزش‌های قبل شروع کرده و سپس با نت خوانی قطعه سرود نیکی ادامه می‌دهیم.

جلسه اول آموزش تار

جلسه دوم آموزش تار

جلسه سوم آموزش تار

جلسه چهارم آموزش تار

جلسه پنجم آموزش تار

جلسه ششم آموزش تار

جلسه هفتم آموزش تار

جلسه نهم آموزش تار

جلسه دهم آموزش تار

جلسه یازدهم آموزش تار

جلسه دوازدهم آموزش تار

جلسه سیزدهم آموزش تار

جلسه چهاردهم آموزش تار

آموزش تار جلسه پانزدهم

این قطعه را در درس ۲۴ کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار می‌توانید مشاهده نمایید. همانطور که گفته شد این تمرین سرود نیکی نام دارد که قطعه ای شیرین و جذاب ساخته استاد برجسته تار و سه تار ایران علینقی وزیری است.

نواختن این قطعه دلنشین چندان سخت نخواهد بود و با کمی تمرین می‌توانید قطعه را به صورت روان و صحیح بنوازید و لذت ببرید. لازم به ذکر است این قطعه و اکثر قطعه‌های دیگر در این کتاب به منظور فهم راحت‌تر و تمرین بهتر ساده سازی شده اند. البته این بدین معنا نیست که تمرین را ساده بگیرید یا در یادگیری آن از تمرکز کامل خود بهره نبرید بلکه قطعه‌های آسان به منظور تمرین بیشتر و افزایش سرعت دست شما است.

همچنین در پایان جلسه درس ۲۵ را تمرین خواهیم کرد که مربوط به جابه جایی انگشتان از سیم‌های بم به سیم‌های زیر در قسمت بالا دسته است که موجب تمرین دادن انگشتان اول و دوم و سوم بر روی همه سیم‌ها می‌شود.

توصیه می‌کنیم تمرین‌ها را با حوصله انجام دهید و در صورت اشکال فیلم جلسه آموزشی را دوباره تماشا کنید و همراه با استاد بنوازید. طبق معمول تمرین جلوی آیینه به شما کمک می‌کند حالت دست و نشستن و سایر موارد را هنگام نوازندگی خود ببینید و اشکالات موجود را برطرف کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *